Užsienio naujienų apžvalga: 2021 m. kovas

Užsienio naujienų apžvalga: 2021 m. kovas

Žiniasklaidoje nuolat pasirodo įvairių naujienų energetinio efektyvumo ir susijusiomis temomis. Svarbiausias užsienio žiniasklaidoje pasirodžiusias kovo mėnesio naujienas apžvelgiame čia (nuoroda).


Žemiau rasite trumpą, kelių įdomiausių naujienų apžvalgą.

Vengrijos premjeras V. Orbanas kartu su kitų 6 ES valstybių vadovais pasirašė laišką Europos Komisijai, kuriame prašoma skatinti branduolinę energetiką, kad branduolinei energetikai būtų skirta vietos ES žaliojoje programoje, kaip galimam būdui pasiekti suformuluotus klimato tikslus: kiekviena narė turinti teisę nuspręsti, kaip pasiekti tikslus – ar naudojant atsinaujinančius energijos šaltinius, ar branduolinę energiją. t.y. siekiama, kad atominė energetika galėtų gauti subsidijas.

Lenkijos saulės elektrinių galia siekia 4,1 GW. Įrengta saulės jėgainių galia Lenkijos elektros sistemoje viršijo 4 GW. 2021 m. Vasario 1 d. ii siekė lygiai 4088,9 MW, pranešė „Polskie Sieci Elektroenergetyczne“ (PSE). 2020 m. saulės elektrinių galia Lenkijoje padidėjo trigubai ir 2021 m. sausio 1 d. Pasiekė 3935,74 MW.

Ekologinio mokesčio (écotaxe) sunkiasvorėms transporto priemonėms galimybė toliau skinasi kelią Prancūzijos teisėkūros institucijose. Specialioje komisijoje Prancūzijos parlamentarai pritarė klimato įstatymo nuostatai, pagal kurią regionams būtų suteikta galimybė savo nuožiūra įsivesti ekologinius mokesčius sunkiasvorėms transporto priemonėms.

„Deloitte“ tyrimas, kurį užsakė energijos vartotojų federacija („Febeliec“), rodo, kad didieji Belgijos vartotojai už savo elektrą moka daugiau nei kaimyninėse šalyse. 2020 m. Belgijoje kainos buvo 7–27% didesnės nei Nyderlandų, Vokietijos ir Prancūzijos vidurkis. „Deloitte“ atkreipia dėmesį į Belgijoje taikomus didesnius mokesčius.

Sakartvelas ir Europos Sąjunga svarsto galimybę Juodosios jūros dugnu tiesti aukštos įtampos perdavimo liniją tam, kad būtų galima sujungti Sakartvelo ir ES elektros energetikos sistemas.

Eurostat duomenimis, pagal išteklių produktyvumą Estija tarp ES šalių lenkia tik Bulgariją ir Rumuniją, o išteklių naudojimas vienam gyventojui – antras didžiausias (po Suomijos).

Kanados Vyriausybė skyrė daugiau nei 55 mln. CAD švariųjų technologijų moksliniams tyrimams energetikos, žemės ūkio ir gamtos išteklių sektoriuose. Finansavimą gaus 20 Kanados įmonių. Daugiau čia (nuoroda).