Kauno klinikos: ne tik sutaupė, bet ir įtvirtino veiklos prioritetus

Kauno klinikos: ne tik sutaupė, bet ir įtvirtino veiklos prioritetus

Didžiausia daugiaprofilinė gydymo įstaiga Lietuvoje, į kurią pacientai suplūsta iš visos šalies, – Kauno klinikos – aktyvi energetinio efektyvumo lauko žaidėja. Daugybėje jos pastatų dirba apie 5 tūkstančius darbuotojų, o per metus apsilanko daugiau nei milijonas pacientų. Todėl nenuostabu, kad nenutrūkstamai veikiančioje įstaigoje suvartojama daug elektros energijos.

Būtent šia kryptimi ir smigo klinikų specialistų žvilgsniai, nusprendus imtis energetinio efektyvumo priemonių diegimo proceso. Pasinaudojus Šveicarijos skirta parama, įstaigoje pakeistas apšvietimas į modernesnius LED šviestuvus, taip pat įdiegta 150 kW saulės elektrinė.

Klinikų atstovai teigia proceso metu nesusidūrę su didesniais iššūkiais, o įdiegtos technologijos pasiteisina visapusiškai. Jos ne tik padeda sutaupyti energijos, bet ir pagerina teikiamų sveikatos paslaugų kokybę, užtikrina geresnes ir komfortiškesnes sveikatos priežiūros paslaugas, taip pat suteikia darbuotojams patogesnes darbo sąlygas ir taip padeda įtvirtinti Kauno klinikų veiklos prioritetus: skirti dėmesį pacientams ir jų priežiūrai.

Ne mažiau svarbu tai, kad gretutinis elektros energijos šaltinis taip pat užtikrina jos tiekimo nenutrūkstamumą ir operacijų saugumą net ir sutrikus pagrindiniam tiekimui.

Nuolat naujas technologijas diegianti įstaiga planuoja šiais sprendimais neapsiriboti ir svarsto artimiausioje ateityje įsirengti saulės kolektorius ant kitų pastatų.