ESO tradiciškai susitiko su verslo atstovais: ES rekomendacijos taupyti energiją tik didės

ESO tradiciškai susitiko su verslo atstovais: ES rekomendacijos taupyti energiją tik didės

Gegužę „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kvietė verslo atstovus į tradicinius susitikimus, kurių metu buvo pristatyta ESO 2030 strategija bei ateities projektai, elektros energijos skirstymo paslaugos kainų tendencijos, aptartas gaminančių vartotojų potencialas Lietuvos energetikoje, naujų klientų prijungimo procesų pokyčiai. Per 200 regionų verslo lyderių aktyviai dalyvavo diskusijoje ir konsultavosi tinklų kokybės, skaitmenizacijos ir kitais klausimais.

Didelis dėmesys buvo skiriamas ESO įsteigtam Pažangios energijos klubui, kurio narių pažanga matuojama specialioje platformoje deklaruojamais energijos sutaupymais. ESO paslaugų vystymo departamento direktorius Giedrius Kvedaravičius, įmonėms, kurios nori taupyti energiją, bet turi ribotą biudžetą vartojimo efektyvumo didinimo priemonėms diegti, pristatė ne tik platų tų priemonių spektrą, bet ir finansavimo galimybes.

„Stambios įmonės, suvartojančios daug energijos, žinoma, turi didžiausią potencialą taupyti energiją. Tačiau šiandien svarbu, kad energetinis efektyvumas taptų kiekvienos įmonės kasdieniu klausimu. Todėl mes, Pažangios energijos klubo steigėjai, norime suburti inovatyviai mąstančius, progresyvius verslo lyderius, nepriklausomai nuo jų verslo dydžio, nes kiekvienas sutaupymas yra reikšmingas.  Bent kuris verslas, įsidiegęs vieną ar dvi priemones, jau gali deklaruoti energetinio efektyvumo sutaupymus. Taip įmonės prisidės prie Lietuvos tikslo pasiekimo ir gaus papildomas naudas – naujausią informaciją apie energetinio efektyvumo aktualijas, finansavimo šaltinius, renginius“, – sako G. Kvedaravičius.

2012 m. Europos Sąjungos (ES) direktyva įpareigoja Lietuvą nuo 2014 iki 2020 metų sutaupyti 11,7 TWh energijos. 2019 m. vasario 8 d. priimtas Europos Parlamento ir Europos Tarybos sprendimas dėl įpareigojimų 27 ES šalyse sutaupyti ne mažiau nei 32,5 % energijos vartojimo kiekio iki 2030 m. „Matome, kad tikslai iškelti iki 2020 metų buvo tik pradžia, reikalavimai energiją vartoti efektyviai ir dėmesys tam tik didėja. Todėl jau šiandien turime subūrę komandą, kuri pasiruošusi tiek konsultuoti, tiek padėti įvertinti, kur galima sutaupyti, ties pasiektus rezultatus teisingai deklaruoti ir tapti pažangaus verslo lyderių klubo nariais“, – sakė G. Kvedaravičius.

Susitikimai vyko Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Renginių metu įteiktos padėkos naujai sutaupymus deklaravusioms įmonėms UAB „Litspin“, UAB „Bauwerk Boen“, UAB „Ukmergės Pramonės Parkas“, UAB „RIMI LIETUVA“, UAB „Putokšnis“, AB Mašinų gamykla „Astra“, UAB „Biržų duona“, Kaišiadorių vartotojų kooperatyvas, AB „Kaišiadorių paukštynas“, UAB „Lietuvos kepėjas“, UAB „Grūstė“, UAB „Vikeda“, Akmenės rajovo savivaldybės administracija, Lietuvos ir Slovakijos AB „Grafobal Vilnius", UAB „Kilminė“, UAB „Vinapack“, UAB „Danspin“, UAB „Hampidjan Baltic".

Deklaravimo platformą rasite http://bit.ly/deklaravimoplatforma

Visus renginio pranešimus galite rasite paspaudę ant šios nuorodos.