Efektyvumas – kartu su atsakomybe

Efektyvumas – kartu su atsakomybe

Marijampolės regione įsikūrusi plastiko liejinių gamykla „Triplan LT“ savo produkciją eksportuoja gerai žinomiems prekių ženklams, tarp kurių – ir baldų gigantė IKEA. „Triplan Lt“ atstovų teigimu, dėl to investicijos į energetinio efektyvumo technologijas buvo pagrįstos ne vien noru sutaupyti, bet ir siekiu giliau įsilieti į socialiai atsakingų gamintojų bei prekybininkų grandinę.

Pavyzdžiui, IKEA net savo partnerius atsirenka vertindama ir socialinio atsakingumo, tvarumo kriterijus, skatindama gamyboje naudoti mažiau elektros energijos.

Siekdama sumažinti energijos sąnaudas „Triplan LT“ jau įsidiegė judesio daviklius, srovės kondensatorius, mikrobangų daviklius, įvairias fotoreles ir LED šviestuvus. Kokias technologijas diegti, įmonė renkasi atsižvelgdama į gamybinių procesų poreikį. „Triplan LT“ atstovai neslepia, kad būtent pasirinkimas yra vienintelis iššūkis diegiant energetinio efektyvumo technologijas. „Sunkiausia sugalvoti, lengviausia padaryti“, – sako įmonės atstovai.

Energetinio efektyvumo srities kompetencijas įmonės darbuotojai į gamyklą atsinešė iš universiteto suolo. Įgytos žinios leidžia sprendimus diegti patiems. Sutaupytas lėšas įmonė nukreipia plėtros planams vykdyti.