„Danspin“ pavyzdys: patyrę taupo efektyviai

„Danspin“  pavyzdys: patyrę taupo efektyviai

Raseinių rajone įsikūrusi Danijos kapitalo tekstilės gamintoja „Danspin“ – jau patyrusi energetinio efektyvumo sprendimų diegėja, galinti drąsiai dalinti patarimus tuo besidomintiems. Tarp bendrovėje jau pritaikytų technologijų: LED apšvietimas, kompresorių valdymo sistemos su dažnio keitikliais, įrenginių valdymo sistemos, ventiliacijos sistemos tobulinimo darbai – sąrašą galima tęsti ir tęsti.

Įmonės atstovai teigia, kad visi energetinio efektyvumo diegimai atneša ekonominę naudą ir neplanuojama sustoti, sprendimų ieškoma nuolat. Svarbu, kad investicijos į siūlomą sprendimą būtų pagrįstos, užtikrintas atsipirkimas ir sutaupymai. Jei investicija atsiperka per ketverius metus, bendrovėje skaičiuojama, kad ji naudinga. Tiesa, didelė dalis investicijų atsiperka ir per dvejus ar trejus metus, o po to jau padeda įmonei taupyti.

Sprendimus priimti įmonės atstovams padeda energijos sąnaudas matuojančių priemonių duomenų analizė – siekiama dar detalesnius duomenis pateikiančių technologijų diegimo. Visą parą gaminančios įmonės kaštų suvestinėje elektros energijos eilutė sudaro ženklią dalį, todėl priemonių sutaupyti bendrovės darbuotojai ieško nuolat, taip pat pasitelkia ir automatiką – pavyzdžiui, judesio daviklius apšvietimui.

Tiekėjus įmonė renkasi pagal vidinius poreikius ir ekonominę naudą: pavyzdžiui, dalies tiekėjų siūlomos priemonės atitinka kainos ir kokybės santykį, o „Danspin“ specialistai moka jais naudotis bei perprogramuoti. Įmonės techninis personalas domisi energetinio efektyvumo naujovėmis ir nuolat dalyvauja naujų produktų pristatymuose, taip pat – ir ESO organizuojamose konferencijose.